czwartek, 20 sierpnia 2009

Nowa polityka wydawnicza RadioheadW tym newsie chciałbym umieścić zarówno sprostowanie do newsa z dnia 15 sierpnia, ale również napisać o tym co ostatnio dzieje się w obozie Radiohead. Jak wiadomo, od jakiegoś już czasu zespół pracuje w studiu nad nowym materiałem. Nowego albumu grupy nie powinniśmy się jednak spodziewać w najbliższym czasie.


10 sierpnia w brytyjskim magazynie Believer ukazał się wywiad z Thomem Yorkiem po którym w prasie aż zawrzało. Wokalista grupy wyznał w nim, że "Radiohead w najbliższych planach nie ma nagrywania nowego albumu, a raczej wydawanie ep-ek, singli oraz pojedynczych utworów przez internet. Jednocześnie pogłoski*, jakoby nowy mini album zespołu pt. "Wall Of Ice" została zdementowana przez zespół, jak i stronę greenplastic.com . Część jednak okazała się prawdą - w ubiegły poniedziałek zespół udostępnił nowy utwór o nazwie "These Are My Twisted Hands" za darmo, na stronie swojego sklepu internetowego W.A.S.T.E. (można go pobrać tutaj). Nie zmieniło to jednak faktu, że wciąż w wielu czasopismach i serwisach internetowych krążą najróżniejsze plotki, między innymi o końcu zespołu, co zmyliło wielu fanów i internautów*, którzy byli zawiedzeni, gdy zamiast mini albumu światło dzienne ujrzał zaledwie jeden utwór.

Więcej na temat nowej polityki wydawniczej Radiohead można przeczytać na greenplastic.com (artykuł 1, artykuł 2).

Jakiś czas temu zespół opublikował utwór "Harry Patch (In Memory Of)" na cześć weterana I Wojny Światowej, który zmarł niedawno w Wielkiej Brytanii w wieku 111-lat. Można go posłuchać na profilu myspace grupy lub kupić w sklepie internetowym za symbolicznego funta.

Przypominamy, że już w najbliższy wtorek (25 sierpnia) formacja wystąpi w Parku Cytadela w Poznaniu, supportowana przez niemiecką grupę Moderat.

* W imieniu całej redakcji chciałem przeprosić za nasz błąd - nie potwierdziliśmy informacji zaczerpniętych z serwisu Onet.pl z główną stroną Radiohead do newsa z 15 sierpnia. Staramy się podawać w naszym serwisie informacje jak najbardziej rzetelne, z wiarygodnych źródeł, ale jesteśmy tylko ludźmi i zdarzają nam się błędy. Jeżeli wprowadziliśmy kogoś w błąd to serdecznie przepraszamy, będziemy starać się unikać takich niedociągnięć w przyszłości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz