piątek, 7 sierpnia 2009

Orange The Juice
Pochodzenie: Stalowa Wola, Polska

Rok powstania: ?

Status: Aktywny

Skład:

Konrad Zawadzki – wokal
Dawid Lewandowski – gitara, wokal
Mariusz Szmuc – bas
Janek Biedrzyński – perkusja
Marcin A. Steczkowski – instrumenty klawiszowe, trąbka
Mariusz Godzina – saksofon

Wytwórnia: Ars Mundi

Kontakt:

Oficjalna strona
Myspace


Rok powstania tego Stalowowolskiego sekstetu jest niestety bliżej nie znany. Przez cały czas swojej działalności gościli na wszelakiej maści festiwalach muzycznych na terenie całego kraju zdobywając wyróżnienia i nagrody. Zespół ma za sobą również udział w prestiżowym Sziget Festival, który co roku w okresie wakacyjnym odbywa się na Węgrzech, a dokładniej w Budapeszcie. Przez długi okres Orange The Juice poszukiwali wydawcy, zarówno krajowego jak i zagranicznego, jak na razie udało im się nawiązać współpracę z warszawską wytwórnią Ars Mundi, pod skrzydłami której wydali swój pierwszy krążek zatytułowany „You Name It”. Album spotkał z ciepłymi reakcjami w Stanach Zjednoczonych, gdzie znalazł się w zestawieniu zatytułowanym “Best Breakthrough Artist of the Year” i okrzyknięty został szaloną mieszanką Franka Zappy, Napalm Death, Primus oraz System of a Down co jest jak najbardziej uzasadnione.

Orange The Juice to zespół szalenie eklektyczny, który sprawnie żongluje wszelakimi gatunkami tworząc mieszankę iście wybuchową i nieprzewidywalną. Nie stronią od ciężkich riffów, jazzowych zagrywek, wściekłych, opętanych wokaliz jak i delikatnych, subtelnych zaśpiewów, które przy akompaniamencie saksofonu wypadają więcej niż znakomicie. Nie brakuje atmosferycznych, niepokojących momentów, niekiedy można poczuć się jak w starodawnym kabarecie w otoczeniu cyrkowej scenografii.
CD, 2009

"You Name It" - pierwsze wydawnictwo zespołu wydane pod skrzydłami Ars Mundi. Materiał został zarejestrowany Studio X w Olsztynie pod okiem Szymona Czecha, natomiast mastering i mix, nad którymi pieczę trzymał ten sam człowiek, odbyły się w Elephant Studio, również w Olsztynie.

1. Facing the Monsters
2. Cradle to the Grave
3. Out of Place
4. Package Deal
5. Hope (It's Dead)
6. 10,5
7. Project Good Life
8. 10.5 Final


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz