niedziela, 23 sierpnia 2009

Tauron Nowa Muzyka już niedługo!Wielkimi krokami zbliża się jedna z największych imprez w naszym kraju zorientowana na wszelakiej maści muzykę elektroniczną. Wiele gwiazd z całego świata pojawi się w naszym kraju, w jednym miejscu, aby przez 3 dni raczyć polaków (a i pewnie nie tylko, bo jestem przekonany, że i nasi sąsiedzi pofatygują się do nas) swoją muzyką.

Festiwal odbędzie się już w przyszłym tygodniu, zacznie się w piątek (28.08) i potrwa do niedzieli (30.08). Impreza odbędzie się na terenie dawnej Kopalni Katowice zlokalizowanej w samym centrum miasta. Swój udział w kolejnej edycji festiwalu, potwierdzili m.in: Flying Lotus, Fever Ray, Tim Exile, Roots Manuva, King Cannibal, MUM, Hudson Mohawke, Pivot, Dan Deacon Ensemble, Jon Hopkins, Ebony Bones, iTAL tEK, Onra Planningtorock, The Bug, Speech Debelle, Dan le Sac Vs Scroobius Pip. Nie zabraknie oczywiście polskich akcentów w postaci Pogodno czy O.S.T.R, którzy wystąpią w ostatni dzień festiwalu. Podczas imprezy będziemy mogli posłuchać i zobaczyć również artystów związanych z Red Bul Music Academy, którzy będą występować na scenie zlokalizowanej na dachu tzw. Tourbusa.

Oprócz wątków muzycznych, w ramach festiwalu odbędą się również warsztaty fotograficzne. Zajęcia będą zwieńczeniem odbywającej się od 9 sierpnia wystawy prac Jacka Poremby, Pawła Fabjańskiego oraz Jacka Kołodziejskiego. Artyści opowiedzą o swoich doświadczeniach i wnioskach wyciągniętych podczas aktywnej pracy na polu reklamy, editorialu oraz autorskich projektów. Tematem przewodnim spotkań będzie napięcie między działalnością artystyczną a komercyjną.

Nie zabraknie również tematów filmowych, m.in zostanie wyemitowany film pt. "Berlin Callling". Jest to portret niemieckiej sceny techno. DJ Ickarus (w tej roli Paul Kalkbrenner i jednocześnie autor ścieżki dźwiękowej do filmu) wraz se swoją menadżerką i dziewczyną Mathilde (Rita Lengyel) bierze udział w tournee występując w klubach, a jednocześnie przygotowuje się do wydania muzycznego albumu. Pokazany zostanie również obraz pt. "Będzie głośno" - dokument prezentujący osobiste relacje przedstawicieli trzech pokoleń wirtuozów gitary elektronicznej: The Edge’a (U2), Jimmy’ego Page’a (Led Zeppelin) i Jacka White’a (The White Stripes). filmy zostaną wyświetlone w Centrum Sztuki Filmowej Silesia (Katowice, ul. Sokolska 66).

Bilety na festiwal można nabyć za pośrednictwem Ticketportal.pl, Ticketpro.pl, Shortcut.pl. Koszt karnetu na całą imprezę kosztuje 125zł, natomiast bilet jednodniowy to wydatek 70zł.

Wszystkie szczegółowe odpowiedzi znajdziecie w festiwalowym FAQ przygotowanym przez portal Nowa Muzyka, który jest głównym patronem imprezy. Poruszone tam zostały między innymi takie tematy jak nawet to czy można wnosić parasol czy jedzenie i napoje. Jak widać organizacja i troska o dobro widzów stanowi jeden z najważniejszych aspektów.

Przypomnijmy, że będzie to już czwarta edycja festiwalu Nowa Muzyka, lecz dopiero pierwsza pod skrzydłami Tauron Polska Energia. W konferencji prasowej, która odbyła się niedawno wzięli udział Paweł Gniadek, Dyrektor departamentu Komunikacji Rynkowej i PR Tauron Polska Energia SA, który mówił o tym jak istotne dla firmy jest wspieranie ważnych wydarzeń kulturalnych, które odbywają się w Katowicach oraz zadeklarował chęć współpracy z organizatorami za rok!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz