niedziela, 11 października 2009

The Pixies: na żywo i w sieci


Fani legendarnej amerykańskiej formacji, niedługo będą mieli możliwość zobaczyć swoich ulubieńców na żywo. Z okazji 20-lecia wydania płyty Doolittle, członkowie Pixies postanowili ruszyć w jubileuszową trasę koncertową, która nosi tę samą nazwę, co krążek, nagrany w 1989 roku.

I to właśnie "promocji" tej płyty należy się spodziewać. The Pixies postanowili bowiem odświeżyć jedną ze swoich pierwszych produkcji (uściślając- drugi album) i przypomnieć o nim fanom, tym razem w wersji koncertowej.

Ciekawostką jest fakt, że na 10minut po występie kapeli, ze strony The Pixies dostępny do zakupienia będzie materiał z zapisem koncertu.

Minusem przedsięwzięcia jest zapewne fakt nakładu, który każdorazowo zostanie ograniczony jedynie do tysiąca kopii. Oczywiście zanim ktoś zdecyduje się nabyć rarytas, istnieje możliwość uprzedniego przesłuchania części utworów.

Ostatnią płytą, którą Pixies zapisali się w historii muzyki, jest krążek Trompe le Monde wydany w 1991 roku. Trzeba również przypomnieć, iż w 2004 roku zespół zawiesił swoją działalność na czas nieokreślony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz