czwartek, 13 sierpnia 2009

Lao Che: Nowy album w 2010 roku


Któż nie słyszał o Lao Che? Sławę przyniosło im drugie wydawnictwo, trochę słuchowisko, trochę koncept-album, który tematyką dotyczył Powstania Warszawskiego (na co wskazywał sam tytuł krążka). Na fali sukcesów zespół został zaproszony na XI Przystanek Woodstock. Kolejną płytą tej oryginalnej kapeli była już utrzymana w całkiem innej stylistyce produkcja Gospel (okryta platyną), która swoją premierę miała w 2008 roku. Teraz zespół zdradza tajemnice dotyczące następcy wspomnianej.

Zespół, tradycyjnie już zapowiada, że fani oczekujący na nową płytę, powinni spodziewać się zupełnie czegoś innego niż do tej pory. Warstwa muzyczna ma zostać wręcz wypchana samplerami i klawiszami, niestety (a może stety?) kosztem gitar.

Negatywną wiadomością dla wszystkich sympatyków Lao Che, może być informacja dotycząca faktu ograniczenia liczby występów przez zespół, a to z tego powodu iż płocka formacja chce skupić się wyłącznie na nagrywaniu płyty.

Niestety nie wiadomo szerzej jakiej niespodzianki można spodziewać się tym razem, jeżeli chodzi o tematykę liryków, które zostaną zamieszczone na krążku (którego de facto mozna spodziewać się na początku 2010 roku).

Obecnie Lao Che jest w trasie koncertowej. Zobaczyć ich będzie można na festiwalu Muzyczna Zohylnia w Bukowinie Tatrzańskiej (27.08), Rock Reggae Festiwal w Brzeszczu (28.08) i w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (3.09).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz