sobota, 8 sierpnia 2009

Uzależniony TownsendDevin Townsend to cholernie pracowity gość, postawił sobie za cel wydać 4 albumy w ciągu roku i miejmy nadzieję, że to mu się uda. "Addicted" będzie drugim albumem, który Townsend zaplanował wydać pod szyldem Devin Townsend Project. Jeśli wierzyć w zapowiedzi Devina, album ma ukazać się w okolicach późnego września, wczesnego października.

Przy pracy nad nowym albumem, Townsenda będą wspierać Anneke van Giersbergen - była wokalistka duńskiego The Gathering oraz starzy znajomi z TDB, Brian Waddell oraz Ryan Van Poederooyen, którzy mieli okazję pracować z Devinem kilka lat wstecz. W partiach gitarowych Devy'ego wspomagać będzie Mark Cimino. Mixem i masteringiem płyty zajmie się sam Townsend wraz Randy Staubem i Mikem Fraserem.

Według zapowiedzi, ma to być album bardzo melodyjny i taneczny (!), ale mimo wszystko cięższy od poprzednich dokonań TDB. Townsend nie kryje sympatii do kapeli Nickelback, również w wywiadach pół-żartem pół serio podkreśla, że zazdrości im sławy i jak sam mówi, produkcja nowego albumu będzie zainspirowana stylem produkcji ostatniego krążka Nickelback zatytułowanego "Dark Horse". Devin dowcipnie zapowiada, że "niektóre partie będą brzmiały jak Meshuggah, a nie które niczym Boney M."

Krążek ukaże się nakładem wytwórni Townsenda, czyli HevyDevy Records. Stroną graficzną albumu tradycyjnie zajmie się Travis Smith.

2 komentarze:

  1. I dobrze, że ma takie inspiracje - z jego głową i pomysłami możemy być zawsze pewni, że każdy jego krążek będzie ciekawy i niepowtarzalny ;)

    OdpowiedzUsuń