czwartek, 17 września 2009

Mumia powraca!Po dwuletniej przerwie, amerykańskie trio znów daje o sobie znać. Karl Sanders i spółka mają za sobą już 5 albumów, a "Those Whom The Gods Detest", będzie szóstym. Premiera krążka zaplanowana jest na 3 listopada.

Płyta, tak jak poprzednia, ukaże się nakładem Nuclear Blast. Nad brzmieniem albumu czuwał Neil Kernon znany ze współpracy z m.in Nevermore, Cannibal Corpse czy Queensryche. Dodatkowo przy produkcji bębnów towarzyszył mu Erik Rutan, który może być kojarzony ze współpracy z Vital Remains i Goatwhore. Okładka została przygotowana przez Michala "Xaay" Loranca, z którym Sanders miał okazję już pracować przy okazji tworzenia szaty graficznej na swój drugi, solowy album "Saurian Exorcisms".

W wywiadzie dla magazynu Revolver, Sanders powiedział, że będzie to najbardziej eklektyczny materiał jaki do tej pory nagrali. Mówił, że słuchał sporo nietuzinkowej muzyki, w tym irańskiej, hinduskiej i wszystkiego co definitywnie różni się od dzisiejszych, nowoczesnych piosenek. Czyli zapowiada się kolejna spora dawka wschodnich wpływów.


Tracklista:

1. Kafir!
2. Hittite Dung Incantation
3. Utterances Of The Crawling Dead
4. Those Whom The Gods Detest
5. 4th Arra Of Dagon
6. Permitting The Noble Dead To Descend To The Underworld
7. Yezd Desert Ghul Ritual In The Abandoned Towers Of Silence
8. Kem Khefa Kheshef
9. The Eye Of Ra
10. Iskander D'hul Karnon

Dyskografię Nile zamyka album "Ithyphallic" z 2007 roku. Był to pierwszy album Nile, który został wydany nakładem Nuclear Blast Records.

1 komentarz:

  1. Hehehe, i tak będzie fala blastów, nieważne ile się nasłuchali.

    OdpowiedzUsuń