piątek, 9 października 2009

Proghma-C wydaje swój debiut!Na horyzoncie pojawił się kolejny zespół, który z pewnością urozmaici naszą rodzimą, muzyczną scenę, która ostatnimi czasy przeżywa ogromny rozkwit młodych i ambitnych zespołów. Mowa o trójmiejskim kwartecie Proghma-C, która kilka dni temu nakładem Mystic Production wydała swój debiut zatytułowany "Bar-do Travel".

Premiera albumu miała miejsce 6 października. Zespół cały materiał zarejestrował już w 2007 roku w Olsztyńskim Studio X pod okiem Szymona Czecha, ale dopiero w tym roku udało im się dopiąć wszystkie wydawnicze kwestie na ostatni guzik. Warto pamiętać o tym, że zespół ma już na swoim koncie EP zatytułowaną "Down In A Spiral", która została nagrana w 2005 roku, lecz z bliżej nieokreślonych powodów nie ujrzała światła dziennego w takim stopniu na jaki zespół pewnie liczył.

Tracklista:

1. Kana
2. FO
3. Spiralling TO Another
4. Spitted Out
5. Spitted Out (Out)
6. So Be-live
7. I can't illuminate with You
8. Naan
9. Army Of me (Bjork cover)

Trzeba przyznać, że Mystic jak zawsze bardzo profesjonalnie podszedł do sprawy i od strony wydawniczej, krążek prezentuje się wyśmienicie. Na stronie wydawcy możemy nabyć "Bar-do Travel" w zgrabnie oprawionym digipacku z intrygującą szatą graficzną. Z kolei próbek materiału można posłuchać na profilu myspace zespołu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz