sobota, 23 stycznia 2010

Jack Daniels Overdrive zmienia nazwęJak się okazuje, firmie Jack Daniel’s Properties, Inc., która jest właścicielem marki Jack Daniel’s nie spodobało się to, że katowicki, stonerowy kolektyw wykorzystuje bez ich zgody nazwę, której są właścicielami. Wobec tego zespół został zmuszony do zmiany nazwy na J.D. Overdrive. W związku z tym, zespół wystosował oświadczenie, w którym wyjaśnia wszystkie szczegóły dotyczące sprawy.

Cóż, nie powiem, że się tego w jakiś sposób nie spodziewaliśmy. Otrzymaliśmy od firmy Jack Daniel’s Properties, Inc. (właścicieli marki Jack Daniel’s) oficjalne pismo proszące nas o zaprzestanie używania naszej obecnej nazwy, jako, że niesie to (dość oczywiste, nie ukrywamy;)) ryzyko pogwałcenia praw należących do wspomnianej firmy. Aby uniknąć jakichkolwiek akcji prawnych, ale również w trosce o dobro marki na której swoją nazwę bazowaliśmy, zdecydowaliśmy przemianować się na J. D. OVERDRIVE. Uznaliśmy, że wymyślanie nowej nazwy mijałoby się z celem, a tak mamy skrót który doskonale wiadomo, co oznacza, a pod względem prawnym nikomu krzywdy nie robi;) Co za tym idzie, mamy teraz logo po lekkim retuszu, a nasza nazwa na wszelkich portalach na których widniejemy ulegnie zmianie, przy czym najważniejsze dla nas „okna na świat” – nasza strona www oraz nasz profil na MySpace – zachowują swoje adresy w niezmienionej formie. Uff, to by było chyba na tyle… Życzcie nam sukcesów pod nowa banderą i pozostańcie błogosławieni w stonerze;) – Wasi przyjaciele z J. D. Overdrive

Aktualnie zespół przymierza się do prac nad swoim debiutanckim krążkiem. jednak, że w okolicach listopada, gitarzysta zespołu doznał kontuzji nadgarstka co automatycznie spowodowało nieplanowaną przerwę w pracach. Aktualnie sesja zaplanowana została na luty.

Przypomnijmy, że dyskografię zespołu zamyka wydana w marcu 2008 roku debiutancka EP "Pure Concentrated Evil".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz