niedziela, 24 stycznia 2010

Nowy projekt Jason’a KöhnenJuż jutro 25. stycznia ukaże się pierwsze wydawnictwo Porcelain Minotaurs. Płyta nosić będzie tytuł „Locust Halo”. Porcelanowy człowiek z głową byka jest najnowszym wcieleniem ikony breakcore’u i darkjazzu Jason’a Köhnen.

Całkiem niedawno światło dzienne ujrzał album The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble – „Here Be Dragons”, któremu przewodzi Jason wraz z Gideon Kiers. Wydawać by się mogło, że w tym kierunku rozwijać się będzie dalsza kariera Kohnen’a. W pewnym sensie tak też się stało. Muzyka zawarta na krążku nawiązuje bowiem do najnowszych ambientowo-jazzowych produkcji. Pozostał specyficzny nastrój pełen niepokoju i rozmarzenia. Na tym jednak kończą się podobieństwa, cała reszta nawiązań muzycznych odbiega dość znacznie. Najciekawszym nowym składnikiem staje się tu etniczne instrumentarium i transowa rytmika, która wprowadza słuchacza w odrealniony świat.

Płyta zawiera jedynie cztery utwory, które dają łącznie 30 minut muzyki. Miejmy nadzieję, że projekt dalej się rozwinie i kolejną pozycją będzie długogrający krążek.

1. Hexagons (6:22)
2. Leaf And Shadows Of Minotaurs (7:48)
3. Yalan (5:18)
4. Wither And Reptilian II (10:34)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz